Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Konferencja zamykająca ITN-DCH

Od 2017-05-23 do 2017-05-25, Olimje, SI
Konferencja zamykająca ITN-DCH, która odbędzie się w dniach 23-25 maja w Olimje, Słowenia, zgromadzi międzynarodowe grono profesjonalistów zajmujących się cyfrowym dziedzictwem kulturowym.
W konferencji zamykającej wezmą udział eksperci, interesariusze i naukowcy, którzy omówią bieżące wyzwania, przed jakimi staje sektor i podejmą próbę położenia podwalin pod multidyscyplinarną społeczność praktyków.

Zważywszy na fakt, że cyfrowe dziedzictwo kulturowe jest dziedziną, która wymaga nowych umiejętności, zaawansowanych technik i ciągłego uzupełniania wiedzy, interdyscyplinarna współpraca ekspertów nabiera coraz większej wagi. Konferencja posłuży za platformę do pobudzania współpracy poprzez wymianę doświadczeń, wyników badań stosowanych i najlepszych praktyk.

Projekt „Initial Training Network for Digital Cultural Heritage: Projecting our Past to the Future” (ITN-DCH) jest pierwszym – i największym – wśród przedsięwzięć stypendialnych Marie Curie w dziedzinie e-dokumentacji / e-konserwacji oraz ochrony dziedzictwa kulturowego.

Więcej informacji, między innymi na temat zaproszenia do przedkładania abstraktów:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę