Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Sympozjum projektu ENABLE

Od 2017-11-15 do 2017-11-17, Barcelona, ES
Instytutu Badań Biomedycznych (IRB) uruchomi projekt European Academy for Biomedical Science (ENABLE) podczas sympozjum dla młodych naukowców zajmujących się naukami o życiu, które odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2017 roku w Barcelonie, Hiszpania.
Na trzydniowe sympozjum złożą się debaty naukowe, sesje poświęcone karierze oraz działanie popularyzacyjne koordynowane wspólnie przez młodych studentów z czterech europejskich ośrodków.

Sympozja ENABLE, organizowane w całości przez młodych naukowców z czterech ośrodków badawczych, poświęcone są trzem aspektom ważnym dla kariery tych młodych ludzi, a mianowicie najnowocześniejszym badaniom, wspieraniu rozwoju kariery naukowej oraz działaniom popularyzującym naukę w szkołach i wśród szerokiej publiczności. Pierwsze sympozjum nosi tytuł „Rozkładanie złożoności na czynniki pierwsze: innowacyjne modele i techniki w biomedycynie”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 500 000 EUR za pośrednictwem sekcji „Świętowanie europejskiej nauki” unijnego programu „Horyzont 2020”. Wydarzenie w Barcelonie będzie pierwszym z czterech dorocznych spotkań, których celem jest szkolenie kolejnej generacji czołowych naukowców biomedycznych w Europie.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę