Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Zawody robotów reagowania kryzysowego

Od 2017-09-15 do 2017-09-23, Piombino, IT
Liga ERL (European Robotics League) wspierana przez finansowany ze środków UE projekt ROCKEU2, organizuje w dniach 15-23 września 2017 r. zawody robotów reagowania kryzysowego w Piombino, Włochy.
Turniej ERL Emergency Robots 2017 to cywilne outdoorowe zawody robotyczne, które opierają się na realistycznych wielodomenowych scenariuszach reagowania kryzysowego. W ramach zawodów międzynarodowe zespoły reprezentujące różne dyscypliny i organizacje przeprowadzają oględziny miejsca, gromadzą dane, poszukują zaginionych pracowników i rozpoznają krytyczne zagrożenia, a wszystko to na czas.

Inspiracją dla zawodów był wypadek w Fukushimie w 2011 r., a ich celem jest demonstrowanie współdziałania robotów lądowych, morskich i latających. Rywalizacja opiera się na sukcesie euRathlon 2015 Grand Challenge, pierwszych na świecie wielodomenowych zawodów robotycznych, które odbyły się w 2015 r.

Zawody są otwarte dla uczelni wyższych, przedsiębiorstw i sektorów zainteresowanych zastosowaniem osiągnięć prac badawczo-rozwojowych w robotyce w kontekście realnych wyzwań. Posłużą one także ekspertom ds. robotyki z różnych dziedzin za forum do wymiany pomysłów, prezentacji najnowszych osiągnięć i zarysowania przyszłości badań robotycznych nie tylko w Europie, ale także na świecie.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę