Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Konferencja zamykająca projekty PICQUE i QUCHIP

Od 2017-09-26 do 2017-09-29, Rzym, IT
W dniach 26-29 września 2017 r. odbędzie się konferencja zamykająca finansowane ze środków UE projekty PICQUE oraz QUCHIP.
Informacja kwantowa ma potencjał, by zrewolucjonizować przetwarzanie informacji, zwłaszcza symulacje komputerowe, które wymagają systemów takich wielkości, które na dzień dzisiejszy są dla klasycznych maszyn nieosiągalne. W związku z tym istnieje zapotrzebowanie na komplet precyzyjnych instrumentów o dużej mocy, które umożliwią takie udoskonalone obliczenia. Europa jest w tej dziedzinie światowym liderem.

Na konferencję złożą się tutoriale, prowadzone przez zaproszonych gości seminaria poświęcone wynikom naukowym, prezentacje i plakaty. Swój udział zgłosiło około100-150 starszych naukowców i młodych badaczy.

Zadanie postawione przed projektem PICQUE polegało na okiełznaniu kwantowej natury informacji i nauczeniu się przetwarzania jej za pomocą systemów fizycznych działających zgodnie z prawami mechaniki kwantowej. Prace badawcze w ramach projektu skupiły się przede wszystkim na fotonicznych układach scalonych do przetwarzania informacji kwantowej w systemach optycznych.

Celem projektu QUCHIP było opracowanie nowych technologii fotonicznych, od źródeł pojedynczych fotonów na chipie po złożone architektury falowodowe i detektory na chipie.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu i informacji uzyskanych z projektów.

Powiązane informacje

Numer rekordu: 145068 / Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21
Kategoria: Wydarzenia
Dostawca treści: ec
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę