Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Międzynarodowa konferencja zamykająca LEGATO/EUROLEGUME

Od 2017-09-27 do 2017-09-28, Nowy Sad, RS
W dniach 27 i 28 września 2017 roku w Nowym Sadzie, Serbia, partnerzy finansowanych ze środków UE projektów LEGATO i EUROLEGUME organizują międzynarodową konferencję zamykającą.
Konferencja stworzy partnerom projektów LEGATO i EUROLEGUME okazję do upowszechnienia osiągnięć swoich prac badawczych, gdyż wyznacza ostatni rok realizacji obydwu przedsięwzięć.

Ponad stu naukowców jest współautorami wyników projektów, a ich ustalenia posłużą za podstawę sesji poświęconych takim dziedzinom jak: genetyka i hodowla; definiowanie izotopów roślin strączkowych, fenotypowanie korzeni i reakcje symbiotyczne; rośliny strączkowe w systemach upraw oraz radzenie sobie ze stresami środowiskowymi i zmianą klimatu.

W programie przewidziano sesje plakatowe z krótkimi prezentacjami oraz dyskusje przy okrągłym stole na temat rosnącego spożycia roślin strączkowych i ich upraw na coraz większą skalę. Na zakończenie rozmów poświęconych rosnącemu spożyciu, delegatom może sprawić przyjemność wizyta na pokazie gotowania roślin strączkowych poprowadzonym przez znakomitych kucharzy.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę