Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

POLARNET na IX Międzynarodowym Kongresie Arktycznych Nauk Społecznych

Od 2017-06-08 do 2017-06-12, Umeå, SE
Partnerzy finansowanego ze środków UE projektu POLARNET poprowadzą dwie sesje podczas IX Międzynarodowego Kongresu Arktycznych Nauk Społecznych pt. „Ludzie i miejsce”, który odbędzie się na Uniwersytecie w Umeå, Szwecja, w dniach od 8 do 12 czerwca 2017 roku.
W Arktyce mieszka około 4 milionów ludzi z różnych grup etnicznych, z czego ponad 10% to ludność tubylcza. W rejonie tym zaszło ostatnio wiele zmian. Niektóre z nich stwarzają mieszkańcom nowe szanse, ale pojawia się też wiele problemów, takich jak zanieczyszczenie, pogłębiająca się przepaść społeczno-gospodarcza, niepewność źródeł zaopatrzenia w pożywienie i wodę oraz działalność przemysłowa. IX Międzynarodowy Kongres Arktycznych Nauk Społecznych pt. „Ludzie i miejsce” poświęcony będzie tym i innym problemom w ramach szeroko zakrojonego programu.

Partnerzy projektu POLARNET poprowadzą następujące sesje: 17.1 – Zaangażowanie interesariuszy: przechodzenie do ilości do jakości, która odbędzie się 8 czerwca w godz. 10.30-13.00 oraz 17.7 – Włączanie nauk społecznych i humanistycznych w duże projekty unijne, 10 czerwca w godz. 13.30-15.00.

W czasie konferencji zostaną poruszone także inne tematy: Rozwiązywanie problemów związanych ze zdrowiem i dobrostanem na słabo zaludnionych obszarach za pomocą technologii zdalnych; Projekt Ice Law oraz przystosowanie się do zmiany klimatu w Arktyce i odporność na tę zmianę.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę