Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Konferencja nt. wodoru na rzecz czystego transportu

Od 2017-09-22 do 2017-09-22, Bruksela, BE
Podczas konferencji nt. wodoru na rzecz czystego transportu (Hydrogen for Clean Transport Conference), która odbędzie się dnia 22 września w Brukseli, Belgia, zaprezentowane zostaną projekty HYFIVE oraz H2ME.
Konferencja nt. wodoru na rzecz czystego transportu jest partnerskim przedsięwzięciem dwóch flagowych projektów unijnych, HYFIVE i H2ME, oraz Wspólnego Przedsiębiorstwa FCH Komisji Europejskiej, a jej celem jest zaprezentowanie postępów poczynionych w technologii wodorowej w sektorze transportu, jak również zademonstrowanie jej gotowości do szeroko zakrojonej komercjalizacji w Europie i poza nią.

W zaplanowanym od godziny 10.00 do 16.00 wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele siedmiu dużych spółek sektora motoryzacyjnego: Audi, BMW, Daimler, Honda, Hyundai, Toyota i Symbio, którzy zgromadzą się w Brukseli, aby potwierdzić swoje zaangażowanie we wprowadzanie pojazdów elektrycznych napędzanych ogniwami paliwowymi (FCEV) na europejskie drogi.

W trakcie sesji porannej eksperci podzielą się swoimi wnioskami z projektu HYFIVE i zanalizują korzyści zapewniane przez technologię wodorową jako sposób na dalszy rozwój zarówno transportu, jak i polityki ekologicznej. Popołudniowa sesja poświęcona będzie głównie projektowi H2ME – trwającej inicjatywie unijnej w zakresie technologii wodorowych. Panel ekspertów omawiać będzie strategie pokonywania przeszkód, perspektywy wodoru w sektorze transportu oraz najbliższą przyszłość FCEV w Europie do roku 2020.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę