Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Badz na biezaco

CORDIS to podstawowa, publiczna baza danych i portal Komisji Europejskiej do rozpowszechniania jak najszerzej rozumianych informacji o wszelkich, dofinansowywanych ze środków unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach.

Przejdź do „Portalu uczestnika” – głównej platformy internetowej UE poświęconej możliwościom pozyskania dofinansowania, zarządzaniu projektami i innym serwisom związanym z uczestnictwem w programie „Horyzont 2020” oraz w powiązanych programach KE w zakresie badań naukowych i innowacji.

Wiadomości i wydarzenia

Odkrywanie niewykorzystanej wartości lasów w Europie

Dofinansowani ze środków UE naukowcy z projektu STARTREE zaprezentowali ostatnio globalnemu gremium ekologów, jak zrównoważona eksploatacja produktów niedrzewnych może wzmacniać społeczności wiejskie.

Partnerzy unijnego projektu przerzucają mosty nad Atlantykiem

Dofinansowani ze środków UE naukowcy właśnie opublikowali nową strategię transatlantycką, która ma wzmocnić globalne i regionalne sprawowanie rządów w niestabilnym świecie.

CORDIS Express: Przezwyciężanie grypy

W tym tygodniu wydanie CORDIS Express poświęcone jest niektórym z dofinansowanych ze środków UE projektów, których partnerzy badają sposoby zapobiegania grypie i opanowywania jej ognisk.

Czy uniwersalna szczepionka przeciw grypie już jest w naszym zasięgu?

Zespół amerykańskich naukowców odkrył mieszankę cząsteczek uodporniającą na szczepy grypy, których nawet nie ma w jej składzie, potencjalnie otwierając drogę do uniwersalnej szczepionki.