Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Badz na biezaco

CORDIS to podstawowa, publiczna baza danych i portal Komisji Europejskiej do rozpowszechniania jak najszerzej rozumianych informacji o wszelkich, dofinansowywanych ze środków unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach.

Przejdź do „Portalu uczestnika” – głównej platformy internetowej UE poświęconej możliwościom pozyskania dofinansowania, zarządzaniu projektami i innym serwisom związanym z uczestnictwem w programie „Horyzont 2020” oraz w powiązanych programach KE w zakresie badań naukowych i innowacji.

Wiadomości i wydarzenia

Energia nie wiadomo skąd

Akumulatory litowo-powietrzne mogłyby stać się następnym dużym osiągnięciem na rynku magazynowania energii, gdyby nie ich bardzo krótka żywotność. Tak się składa, że dofinansowany ze środków UE projekt właśnie ją podwoił.

CORDIS Express: Narzędzia i dane NASA i ESA stymulują wyniki badań

Narzędzia i dane NASA oraz ESA są pomocne wielu partnerom dofinansowanych ze środków UE projektów w osiąganiu przełomowych rezultatów w nauce o kosmosie. W tym tygodniu wydanie CORDIS Express poświęcone jest niektórym z tych projektów i wyników.

Wyznaczanie trendów w nauce: NASA ujawnia „najsolidniejszy jak dotąd dowód” na ciekłą wodę na Marsie

Czy na Marsie jest życie? Jesteśmy o krok bliżej znalezienia odpowiedzi!

Akumulator litowy z gęstą energią daje nowe życie samochodom elektrycznym

Unijni naukowcy opracowali nowy akumulator litowo-siarkowy z gęstą energią, który może zapewnić dłuższe funkcjonowanie produktów na jednym doładowaniu.