Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Badz na biezaco

CORDIS to podstawowa, publiczna baza danych i portal Komisji Europejskiej do rozpowszechniania jak najszerzej rozumianych informacji o wszelkich, dofinansowywanych ze środków unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach.

Przejdź do „Portalu uczestnika” – głównej platformy internetowej UE poświęconej możliwościom pozyskania dofinansowania, zarządzaniu projektami i innym serwisom związanym z uczestnictwem w programie „Horyzont 2020” oraz w powiązanych programach KE w zakresie badań naukowych i innowacji.


Wiadomości i wydarzenia

Narzędzia mapowania wyznaczają ścieżkę w kierunku zrównoważonych dostaw żywności w miastach

Unijni naukowcy opracowali narzędzia mapowania i wspierania procesu decyzyjnego, aby pomóc decydentom i przedsiębiorcom z sektora rolno-spożywczego poprawiać zaopatrzenie obszarów miejskich w żywność.

Wyznaczanie trendów w nauce: Algorytm do prognozowania glikemii po jedzeniu

Chyba każdy z nas ma takiego irytującego znajomego, który może jeść śmieciowe fast foody, na jakie tylko ma ochotę bez przybierania na wadze. To mało prawdopodobne błogosławieństwo – które wydaje się niemal zbyt dobre, aby mogło być prawdziwe – znajduje teraz poparcie naukowe.

Innowacje w sektorze spożywczym sposobem na czerpanie z potencjału odżywczego ryb

Nowe metody przekształcania odpadów rybnych w pożywne i prozdrowotne produkty pobudzą sektor innowacji spożywczych w krajach rozwijających się.

CORDIS Express: Nowa generacja produktów z biomasy

Powoli, lecz systematycznie biomasa znajduje niszę w procesach produkcyjnych większości sektorów przemysłowych. W tym tygodniu CORDIS Express rzuca światło na niektóre z najnowszych osiągnięć w tym obszarze.