Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

EUROTURBO7 — Wynik w skrócie

Project ID: 44651
Źródło dofinansowania: FP6-AEROSPACE
Kraj: Grecja

Zagadnienia z zakresu maszyn wirnikowych w różnych krajach

Finansowana ze środków UE inicjatywa wspomogła organizację konferencji poświęconej maszynom wirnikowym. W zdarzeniu wzięli udział badacze oraz przedstawiciele branży, a jego celem była stymulacja europejskiej współpracy w tej dziedzinie.
Zagadnienia z zakresu maszyn wirnikowych w różnych krajach
Celem projektu "Wspieranie siódmej Europejskiej konferencji na temat maszyn wirnikowych – Dynamika płynów i termodynamika, Ateny, marzec 2007" (Euroturbo7) była pomoc w organizacji Europejskiej konferencji na temat maszyn wirnikowych (ETC) w Atenach. Konferencja pod hasłem "Dynamika płynów i termodynamika" była skierowana do naukowców, inżynierów oraz użytkowników maszyn wirnikowych. Celem prezentacji głównych trendów rozwoju i najlepszych praktyk w tej dziedzinie była wymiana technologii pomiędzy uczestnikami z całej Europy.

Poza stymulowaniem rozwoju w dziedzinie maszyn wirnikowych w Europie, organizacja i lokalizacja konferencji były postrzegane jako elementy spajające kraje ze wschodu i zachodu Europy.

Konferencja była podzielona na dwie równoległe sesje z jednym prelegentem prowadzącym prezentację w każdym z czterech dni. Zorganizowano także dodatkową sesję w celu zaprezentowania wybranych prac. Przewodniczących sesji wybrano spośród członków komitetu ETC oraz organizatorów, nie zapominając o tym, aby wśród nich znaleźli się także przedstawiciele branży z Europy.

Wszystkich 228 uczestników konferencji otrzymało jej program, plan spotkań oraz dokumentację i kwestionariusz dotyczący jej przebiegu. Komitet członków ETC odbył dwa spotkania w celu omówienia kwestii dotyczących oceny konferencji, wyboru kolejnej lokalizacji oraz obecnych i przyszłych zadań tego gremium.

Konferencja spełniła też rolę forum, na którym zaprezentowano wyniki badań i projektów sfinansowanych ze środków Komisji Europejskiej oraz płynących z nich korzyści.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę