Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

SAFECOS 07 — Wynik w skrócie

Project ID: 31370
Źródło dofinansowania: FP6-SUSTDEV
Kraj: Francja

Poparcie dla innowacyjnych pomysłów studentów w zakresie bezpieczeństwa pojazdów

W ramach inicjatywy finansowanej przez UE zorganizowano i poparto konkurs dla grup studentów, który odbył się podczas konferencji poświęconej doskonaleniu bezpieczeństwa pojazdów w 2007 r.
Poparcie dla innowacyjnych pomysłów studentów w zakresie bezpieczeństwa pojazdów
Projekt "Konkurs w dziedzinie bezpieczeństwa dla studentów '07" (Safecos 07) został zrealizowany jako działania wspomagające (SSA), a jego celem było zorganizowanie i poparcie modeli technicznych zaprojektowanych przez europejskie zespoły studentów; modele te zaprezentowano podczas konferencji poświęconej doskonaleniu bezpieczeństwa pojazdów (ESV). Podczas konferencji ESV, która odbyła się we Francji w 2007 r., przeprowadzono międzynarodowy konkurs dla studentów w zakresie projektowania technologii na rzecz bezpieczeństwa; finalistów wybrano spośród regionów Azja-Pacyfik, Europa i Ameryka Północna.

Organizacja konkursu obejmowała trzy etapy: wstępny wybór sześciu projektów tematycznych na podstawie opisów i rysunków; konstrukcja wybranych modeli projektów oraz wybór najlepszych trzech na podstawie prezentacji; wystawa trzech modeli zwycięskich podczas konferencji ESV.

Do wybranych projektów należały: "Zintegrowany system ograniczeń dla dzieci i dorosłych", "System mierzenia i oceny liczby używanych pasów bezpieczeństwa w autobusach" oraz "Aktywna ochrona głowy przechodnia przed przednią szybą". W ramach projektu Safecos 07 zasponsorowano przewóz na konferencję dwójki studentów z każdego zespołu. Ich projekty zestawiono w konkursie z dwoma projektami z regionu Azja-Pacyfik i trzema z Ameryki Północnej. Drugie miejsce zdobył "System mierzenia i oceny liczby używanych pasów bezpieczeństwa w autobusach" zaprojektowany przez Institut fur Fahrzeugtechnik w Trewirze (Niemcy).

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę