Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP7

WMF 2012 — Wynik w skrócie

Project ID: 290497
Źródło dofinansowania: FP7-NMP
Kraj: Włochy

Sektor produkcji nabiera wymiaru globalnego

Europa wspiera współpracę w skali światowej w zakresie produkcji, pobudzając konkurencyjność i innowacyjność w tym wieloaspektowym sektorze.
Sektor produkcji nabiera wymiaru globalnego
Europejski sektor produkcji znany jest z wysokiej jakości towarów, ale aby zachować pozycję lidera musi stale wprowadzać innowacje. Jedynym skutecznym sposobem, aby to osiągnąć, jest działanie poprzez globalne forum, stanowiące potężną platformę wymiany pomysłów, poznawania idealnych partnerów i przyciągania nowych klientów. I to właśnie stało się przedmiotem finansowanego ze środków UE projektu WMF 2012 .

Projekt realizowany w ramach globalnego programu Inteligentne Systemy Produkcji (IMS), który zbliża przemysł i środowiska naukowe i określa partnerów w innowacyjności na całym świecie, ma na celu tworzenie niespotykanych do tej pory synergii produkcyjnych dla przedsiębiorstw UE. Byłoby to nie tylko korzystne dla Europy w czasie kryzysu, wspierając 30 mln osób zatrudnionych w przemyśle na tym kontynencie, ale także przyczyniłoby się do zrównoważonego rozwoju.

Wizja projektu obejmuje zarówno postęp gospodarczy, jak i ekologiczną i społeczną efektywność. Priorytety te są w pełni zgodne z celami UE, która kierowała IMS w okresie poprzedzającym konferencję.

Aby przygotować pomyślnie imprezę, która ma zrealizować ambitne cele, takie jak zwiększenie konkurencyjności, innowacyjność, networking i wykorzystanie technologii, zespół projektu nakreślił szczegółowo bogaty program konferencji. Odzwierciedlał on interesy i wymagania zainteresowanych stron, takich jak przemysłowcy, instytucje finansujące, decydenci, naukowcy, związki zawodowe i obywatele.

W imprezie, przygotowanej w oparciu o tak mocne podstawy, wzięło udział ponad 300 uczestników i 100 instytucji wspierających, a także przedstawiciele prasy, dyskutując o zagadnieniach dotyczących produkcji i problematyki z zakresu 20 różnych sektorów gospodarki. Na konferencji pojawili się liczni uczestnicy z Azji, Europy, Ameryki Północnej, Oceanii i Ameryki Południowej, reprezentujący łącznie ponad 40 krajów.

Impreza była dynamicznym forum dyskusji o interesujących uczestników globalnych wizjach i problemach dotyczących produkcji. Pobudziła do tworzenia projektów rozwiązań wspierających produkcję na całym świecie i położyła podwaliny pod kolejne edycje WMF. Dzięki staraniom WMF 2012 tworzy się obecnie zdecydowanie mocniejszy globalny przemysł produkcyjny, który obejmuje wiele podmiotów i uwzględnia problemy społeczne i dotyczące ochrony środowiska.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę