Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Sympozjum zamykające projekt BIOART

Od 2016-09-14 do 2016-09-17, Warsaw, PL
Partnerzy finansowanego ze środków UE projektu BIOART organizują sympozjum zamykające w ramach dorocznej konferencji ESAO, która odbędzie się w dniach 14-17 września 2016 r. w Warszawie, Polska.
Odbywające się w ramach dorocznej konferencji ESAO, wydarzenie zamykające BIOART będzie mieć formę sympozjum tematycznego, otwartego dla wszystkich uczestników ESAO. W czasie sympozjum uczestnicy zostaną poinformowani o dorobku i osiągnięciach projektu.

Głównym celem badawczym projektu, prócz pełnienia roli sieci szkoleniowej dla młodych naukowców z tej dziedziny, było doskonalenie zdolności sztucznych i biosztucznych nerek do usuwania toksyn mocznicowych z krwiobiegu. W tym celu w ramach projektu powstały dwa prototypy. Poboczne prace badawcze w ramach projektu koncentrowały się na opracowaniu prototypowych bioreaktorów zapewniających zdolność do życia i funkcjonalność hepatocytów.

Temat dorocznej konferencji ESAO (Europejskie Stowarzyszenie Sztucznych Narządów) brzmi: „Towards Effective, Seamlessly integrated and Affordable Artificial Organs”.

Więcej informacji:
strona wydarzenia
witryna konferencji ESAO 2016

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę