Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Warsztaty PREFORMA na iPRES 2016

Od 2016-10-03 do 2016-10-06, Bern, CH
Partnerzy finansowanego ze środków UE projektu PREFORMA organizują warsztaty w czasie konferencji iPRES 2016 (13th International Conference on Digital Preservation), która odbędzie się w dniach 3-6 października 2016 r. w Bernie, Szwajcaria.
Partnerzy projektu zorganizują w czasie konferencji warsztaty pt. „Quality standards for preserving digital cultural heritage”, na których zaprezentują dorobek projektu, między innymi innowacyjne kontrolery zgodności opracowane na etapie tworzenia prototypów. Posłuży to za przyczynek do dyskusji ze społecznością zajmującą się ochroną zasobów cyfrowych – członkami społeczności open source, projektantami, przedstawicielami organizacji normalizacyjnych i placówek muzealno-kulturalnych – na temat możliwości oferowanych przez projekt PREFORMA i problemów, które wciąż czekają na rozwiązanie.

Konferencja iPRES poświęcona ochronie zasobów cyfrowych to najstarsza tego typu impreza na świecie. To ważne wydarzenie gromadzi czołowych teoretyków, badaczy i praktyków w celu przeanalizowania najnowszych trendów, innowacji, strategii i praktyk w ochronie zasobów cyfrowych. Na konferencję złożą się wykłady, sesje, panele, warsztaty, seminaria, sesje plakatowe i szereg spotkań towarzyskich.

Więcej informacji:

strona wydarzenia
oficjalna witryna konferencji

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę