Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

3. międzynarodowe warsztaty projektowania 5G RAN

Od 2017-05-25 do 2017-05-25, Paryż, FR
Partnerzy pięciu finansowanych ze środków UE projektów organizują 25 maja 2017 r. trzecie międzynarodowe warsztaty projektowania 5G RAN, które odbędą się w czasie konferencji IEEE-ICC (EEE International Conference on Communications) w Paryżu, Francja.
Warsztaty, organizowane wspólnie przez partnerów realizowanych w ramach programu „Horyzont 2020” projektów METIS-II, FANTASTIC-5G, MMMAGIC, 5G-CROSSHAUL oraz FLEX5GWARE, oprą się na udanych poprzednikach z naciskiem na projektowanie 5G RAN. Celem wszystkich pięciu projektów jest przeniesienie projektowania 5G na wyższy poziom uszczegółowienia i znalezienie konsensusu w zakresie kluczowych aspektów, takich jak na przykład, na ile ściśle nowatorskie warianty interfejsów radiowych 5G zostaną zintegrowane ze sobą i z wcześniejszymi technologiami, oraz w jakim zakresie funkcjonalność różnych warstw stosu protokołów może zostać zharmonizowana dla wszystkich pasm, usług i rodzajów komórek.

Warsztaty stworzą również okazję do podzielenia się i omówienia ostatecznego dorobku wspomnianych projektów i innych przedsięwzięć z zakresu badań nad 5G.

Więcej informacji:
strona wydarzenia
witryna konferencji IEEE-ICC

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę