Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Warsztaty ADVANTAGE

Od 2017-05-25 do 2017-05-25, Paryż, FR
Naukowcy z finansowanego ze środków UE projektu ADVANTAGE pomagają w organizacji trzecich warsztatów pt. „Integrating Communications, Control, and Computing Technologies for Smart Grid” (ICT4SG) w czasie konferencji IEEE-ICC (IEEE International Conference on Communications), która odbędzie się 25 maja 2017 r. w Paryżu, Francja.
Aby powstała w nadchodzących latach inteligentna sieć energetyczna, społeczności naukowe zajmujące się energoelektroniką, elektroenergetyką, kontrolą i komunikacją będą musiały podjąć wspólne i długofalowe działania.

Warsztaty mają ułatwić te wysiłki i zacieśnić współpracę międzynarodową poprzez upowszechnianie nowatorskich osiągnięć w badaniach obejmujących wiele dyscyplin. Uczestnicy będą mieć możliwość podzielenia się swoimi opiniami i najnowszymi ustaleniami z prowadzonych prac badawczych i projektów mających związek z inteligentną siecią energetyczną. Omawiane będą zróżnicowane aplikacje i technologie inteligentnej sieci energetycznej, takie jak inteligentne pomiary, integracja odnawialnych źródeł energii, zaawansowana kontrola, komunikacja i technologie obliczeniowe.

Więcej informacji:
strona poświęcona warsztatom
witryna konferencji IEEE-ICC

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę