Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Konferencja REFRESH Food Waste 2017

Od 2017-05-18 do 2017-05-19, Berlin, DE
W dniach 18 i 19 maja 2017 roku, w centrum kongresowym Umweltforum w Berlinie, Niemcy, partnerzy finansowanego ze środków UE projektu REFRESH organizują konferencję adresowaną do różnych interesariuszy.
Konferencja, na której spotkają się interesariusze z różnych branż oraz liderzy ruchu na rzecz redukcji marnotrawstwa żywności i jej waloryzacji, obejmie prezentacje, dyskusje, sesje interaktywne i spotkania sieciujące z naukowcami z projektu REFRESH. Ponadto, do przemyślenia kwestii marnotrawstwa żywności mają zainspirować uczestników występ grupy teatralnej, instalacja artystyczna „food art” i koncepcja cateringu wspomagającego zrównoważony łańcuch żywności.

W ramach konferencji odbędą się Targi Innowacji, na których innowatorzy zajmujący się problematyką marnotrawstwa żywności zaprezentują swoje projekty i prace – w formie plakatów bądź stoisk – a we współpracy z Food Surplus Entrepreneurs Network partnerzy REFRESH zgromadzą innowatorów i ekspertów na „Food Waste Innovation Incubator Day”, stwarzając uczestnikom okazję uczenia się od siebie nawzajem i wypracowywania rozwiązań problemu marnotrawstwa w łańcuchu żywności.

Wydarzenie odbędzie się w centrum kongresowym Umweltforum w Berlinie, które oferuje innowacyjną i zrównoważoną przestrzeń na potrzeby tego typu spotkań.

Ogólnym celem projektu REFRESH jest wnieść znaczący wkład w osiągnięcie celu obniżenia marnotrawstwa żywności w UE o 30% do roku 2025.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę