Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Warsztaty nt. technik matematyki stosowanej

Od 2017-09-18 do 2017-09-22, Lejda, NL
W ramach kontynuacji finansowanego ze środków UE projektu STRIKE, nad którym prace dobiegły niedawno końca, członkowie projektu organizują warsztaty, które odbędą się w dniach 18-22 września w Lorentz Centre w Lejdzie, Holandia.
Warsztaty zorientowane na rynki energii w okresie transformacji skoncentrują się na trzech tematach. Mianowicie: „Zagadnienia zarządzania ryzykiem związane z transformacją sektora energetycznego”, „Energetyczne instrumenty pochodne ułatwiające transformację sektora energetycznego” oraz „Decyzje na rzecz uelastycznienia popytu w energochłonnym przemyśle”.

Przewidziano dyskusje ekspertów z dziedziny matematyki stosowanej, informatyki (algorytmy heurystyczne, duże zbiory danych i uczenie maszynowe) oraz ekonomia (oddziaływanie gruntownych transformacji).

Warsztaty, organizowane przez trzech byłych członków finansowanego ze środków UE projektu STRIKE (Novel Methods in Computational Finance), oprą się na technikach matematycznych wypracowanych w ramach tego przedsięwzięcia.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu.

Powiązane informacje

Programy

Kraje

  • Niderlandy
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę