Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Konferencja zamykająca ECO-SEE

Od 2017-06-29 do 2017-06-29, Bruksela, BE
Dnia 29 czerwca 2017 r. partnerzy dofinansowanego ze środków UE projektu ECO-SEE organizują w Brukseli, Belgia, konferencję zamykającą.
Wydarzenie zatytułowane „90% w budynku: rozwiązania na rzecz zdrowych i wydajnych energetycznie budynków” stworzy naukowcom, przedsiębiorcom, architektom i pracownikom naukowo-dydaktycznym okazję do zapoznania się z innowacyjnymi ekomateriałami, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów zarówno z jakością powietrza w pomieszczeniach, jak i wydajnością energetyczną budynków. Zważywszy na to, że 90% życia spędzamy w budynkach oraz na to, że jakość powietrza w budynkach bywa 2–5 razy gorsza niż na zewnątrz, warto jest podzielić się nowymi pomysłami.

Poruszane będą następujące tematy: pokonywanie barier rynkowych przed wdrażaniem biorozwiązań na rzecz wydajnych energetycznie budynków, włączanie IAQ i ekomateriałów do strategii przemysłowych oraz pytanie „Gdzie jest miejsce dla ekomateriałów i jakości powietrza w pomieszczeniach w polityce UE i strategiach krajowych?”

ECO-SEE to czteroletni projekt, którego celem jest opracowanie i analiza wydajności innowacyjnych materiałów do ekobudynków. W świetle zbliżającego się zakończenia prac nad projektem wydarzenie oparte będzie o jego wyniki oraz wkład innych podobnych inicjatyw.

Więcej informacji:
witryna wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę