Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Międzynarodowa konferencja pt. „Witamina D a zdrowie w Europie”

Od 2017-09-05 do 2017-09-06, Cork, IE
Partnerzy projektu ODIN organizują konferencję pt. „Witamina D a zdrowie w Europie” (Vitamin D & Health in Europe), która odbędzie się w dniach 5-6 września 2017 r. w Cork, Irlandia.
Niedobór witaminy D niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka, wpływając na jego wzrost i rozwój, a także na pomyślne starzenie się. Jednakże luki w wiedzy stanowią przeszkodę we wdrażaniu bezpiecznej i skutecznej strategii zdrowia publicznego ukierunkowanej na zapobieganie niedoborowi witaminy D. Celem finansowanego ze środków UE projektu ODIN jest zdobycie dowodów potrzebnych do zapobiegania niedoborowi witaminy D w Europie oraz poprawy żywienia i zdrowia publicznego dzięki spożywaniu produktów bogatych w witaminę D.

Aby osiągnąć ten cel, partnerzy projektu organizują międzynarodową konferencję poświęconą między innymi następującym tematom: wymogi żywieniowe związane z witaminą D; ciąża, wiek niemowlęcy, dzieci i nastolatki; uwzględnianie światła słonecznego oraz mniejszości etnicznych; przypadek wzbogacania żywności na przykładzie fińskim.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę