Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

10. Światowy Kongres nt. rozwojowych źródeł zdrowia i choroby

Od 2017-10-15 do 2017-10-18, Rotterdam, NL
Partner finansowanego ze środków UE projektu DYNAHEALTH będzie gospodarzem 10. Światowego Kongresu pt. „Zdrowie i choroba w cyklu życia: obserwacje, eksperymenty i interwencje”, który odbędzie się w dniach 15-18 października 2017 r. w Rotterdamie, Holandia.
Kongres, którego gospodarzem jest Centrum Medyczne przy Uniwersytecie Erazma, jeden z partnerów finansowanego ze środków UE projektu DYNAHEALTH, ma zgromadzić z górą 1500 uczestników i ponad 800 prelegentów.

W czasie wydarzenia spotkają się naukowcy prowadzący badania kliniczne i pracownicy służby zdrowia z całego świata, którzy zajmują się badaniem wczesnych źródeł zdrowia i choroby w cyklu życia. Prezentacje i dyskusje prowadzone w czasie kongresu wywrą ogromny wpływ na strategie profilaktyki i ochrony zdrowia ukierunkowane na młode pary, kobiety ciężarne i małe dzieci – wyjaśniają organizatorzy.

Uczestnicy kongresu przyjrzą się podejściom translacyjnym w ramach badań eksperymentalnych, interwencyjnych i obserwacyjnych, które mają istotne implikacje dla zdrowia w całym cyklu życia populacji o wysokim, średnim i niskim dochodzie.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę