Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Międzynarodowa konferencja, giełda kontaktów i warsztaty laboratoryjne REMINE

Od 2017-10-25 do 2017-10-27, Covilhã, PT
Partnerzy finansowanego ze środków UE projektu REMINE organizują w dniach 25-27 października 2017 r. międzynarodową konferencję oraz giełdę kontaktów i warsztaty laboratoryjne, które odbędą się w miejscowości Covilhã, Portugalia.
Na Uniwersytecie Beira Interior odbędzie się pierwsza międzynarodowa konferencja REMINE, organizowana w ramach unijnego programu ramowego w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020”, działania „Maria Skłodowska-Curie”– Program stypendiów naukowych – Wymiana pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (RISE). Poświęcona będzie waloryzacji odpadów przemysłowych i recyklingowi odpadów wydobywczych w wartościowe materiały na potrzeby branży infrastruktury i budownictwa.

Seminaria pierwszego dnia skupią się na zasadach, a konkretnie recepturach materiałów aktywowanych zasadami na bazie odpadów wydobywczych oraz na charakterystyce właściwości materiałów aktywowanych zasadami. Po seminariach odbędą się zajęcia praktyczne. Drugi i trzeci dzień wypełnią sesje konferencyjne.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę