Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Warsztaty MYCOKEY – kurs szkoleniowy 2017: strategie minimalizacji mykotoksyn i toksygennych grzybów w łańcuchach żywnościowych

Od 2017-10-16 do 2017-10-19, Bari, IT
Institute of Sciences of Food Production – Włoska Krajowa Rada ds. Badań Naukowych (ISPA-CNR), pod egidą unijnego projektu MYCOKEY, organizuje w dniach 16-19 października 2017 r. warsztaty, które odbędą się w Bari, Włochy.
Kurs został pomyślany jako szkolenie w zakresie korzystania z inteligentnych, zintegrowanych i zrównoważonych rozwiązań oraz innowacyjnych narzędzi do zarządzania i ograniczania obecności najczęstszych mykotoksyn (aflatoksyny, fumonizyny, trichoteceny i ochratoksyna A) w ważnych pod względem ekonomicznym łańcuchach żywności i pasz (kukurydza, pszenica, jęczmień, owoce suszone i winogrona) zarówno przed, jak i po zbiorach.

Zaawansowane technologie w dziedzinie wykrywania chemicznego, analizy molekularnej, modelowania i rozwiązań ICT zostaną zaprezentowane przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów z różnych krajów w formie wykładów i demonstracji laboratoryjnych. Około połowa warsztatów poświęcona będzie zajęciom praktycznym w laboratorium.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę