Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Mikrokogeneracja z użyciem ogniw paliwowych: zrównoważona produkcja ciepła i energii na potrzeby twojego domu

Od 2017-10-11 do 2017-10-11, Bruksela, BE
Wydarzenie pt. „Mikrokogeneracja w ogniwach paliwowych: zrównoważona produkcja ciepła i energii na potrzeby twojego domu”, podczas którego zaprezentowane zostaną najnowsze inteligentne rozwiązania dla domów prywatnych, odbędzie się dnia 11 października w Autoworld w Brukseli, Belgia.
Partnerzy unijnych projektów ene.field i PACE będą gospodarzami wydarzenia pt. „Fuel Cell micro-Cogeneration: Generating Sustainable Heat and Power for your Home”, jednej z ważniejszych tegorocznych wystaw prezentujących najnowsze osiągnięcia w inteligentnych rozwiązaniach energetycznych na potrzeby domów prywatnych.

Wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktu z kluczowymi ustawodawcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami społeczności naukowej zajmującymi się potencjałem i przyszłością mikrokogeneracji z użyciem ogniw paliwowych w Europie. W programie przewidziano dyskusje o tym, jak technologia ta może pozwolić na skuteczne wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej w domu i jak może poszerzyć zakres opcji wyboru dostępny dla konsumentów energii, przyczyniając się jednocześnie do transformacji sektora energetycznego w Europie oraz większej elastyczności sieci energetycznej.

Podczas tego wydarzenia, organizowanego wraz ze Wspólnym Przedsiębiorstwem na rzecz Technologii Ogniw Paliwowych i Technologii Wodorowych, zaprezentowane zostaną najważniejsze osiągnięcia flagowego unijnego projektu ene.field oraz przedstawiony zostanie projekt PACE, który będzie realizowany na bazie sukcesu projektu ene.field. Będzie także okazja do bliższego przyjrzenia się wystawianym urządzeniom do mikrokogeneracji z użyciem ogniw paliwowych.

Pod poniższym adresem można uzyskać więcej informacji i zarejestrować się do 6 października:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę