Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Kongres z okazji 25. rocznicy European Society of Gene & Cell Therapy (ESGCT)

Od 2017-10-17 do 2017-10-20, Berlin, DE
Kongres z okazji 25. rocznicy European Society of Gene & Cell Therapy (ESGCT) odbędzie się w dniach 17-20 października 2017 r. Berlinie, Niemcy, w bcc Berlin. Organizowany jest we współpracy z German Society for Gene Therapy DG-GT.
W ramach wydarzenia przewidziano program naukowy. Program Dnia Edukacyjnego, wtorek 17 października od 8.45 do 16.30 oraz Warsztaty nt. badań klinicznych i komercjalizacji, wtorek 17 października od 9.00 do 16.30.

Po przeglądzie prowadzonych prac, w programie naukowym przewidziano następujące sesje plenarne: Najważniejsze postępy kliniczne; Komórki macierzyste: biologia, manipulacja i przeprogramowanie; Terapia immuno-genowa w leczeniu nowotworów oraz Nowe narzędzia i technologie: edytowanie i inżynieria genów oraz genomu. W czasie warsztatów indywidualnych poruszane będą zagadnienia związane z niewirusową terapią genową i egzosomami; genotoksycznością oraz chorobami krwi.

Wydarzenie poświęcone tworzeniu sieci kontaktów – Molecular Mingle 2017 – zaplanowano na czwartek, 19 października od godziny 20.30 w słynnym obiekcie „Umspannwerk Alexanderplatz”, byłej podstacji z lat 60. XX w. Stworzy atrakcyjną i ekscytującą atmosferę do spotkania się z kolegami i przyjaciółmi. Jest też najlepszą wizytówką kulturalną miasta i kraju pod względem nastroju, rozrywki, a zwłaszcza: oferty kulinarnej!

Celem MYOCURE jest opracowanie platformy innowacyjnej terapii genowej w celu leczenia rzadkich dziedzicznych chorób mięśni, kładąc nacisk zwłaszcza na miopatię miotubularną (MTM) i glikenozę (GSD) typu II.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące rejestracji:
https://www.esgct.eu/Congress.aspx

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę