Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Zaangażowane nauki humanistyczne: zachowanie i rewitalizacja zagrożonych języków oraz dziedzictwa kulturowego

Od 2017-11-15 do 2017-11-16, Warszawa, PL
Konferencja pt. „Zaangażowane nauki humanistyczne: zachowanie i rewitalizacja zagrożonych języków i dziedzictwa kulturowego” odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim, Polska.
Uczestnicy konferencji zgłębiać będą w formie dyskusji panelowych cały wachlarz zagadnień – od witalności i dobrostanu języków, przez opracowywanie programu nauczania w oparciu o społeczność lokalną, po budowanie poczucia sukcesu w nauczaniu języka mniejszości. Prezentacje obfitować będą w lokalne przykłady, stwarzając pod dostatkiem możliwości nawiązywania współpracy i uczenia się na poziomie ponadregionalnym.

W prace nad projektem ENGHUM zaangażowany jest wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Lingwistyki SOAS, Uniwersytet w Londynie oraz Centrum Lingwistyki na Wydziale Nauk Humanistycznych i Pracownia Dziedzictwa Archeologicznego na Wydziale Archeologii Uniwersytetu w Lejdzie.

Projekt koncentruje się na rewitalizacji języków i na programach ukierunkowanych na społeczności, humanistyce cyfrowej, zaawansowanych metodach pracy w terenie i dokumentacji etnolingwistycznej, badaniach nad dziedzictwem oraz nad nowatorskimi formami współpracy partnerów nieakademickich.

Pod poniższym adresem można uzyskać więcej informacji i zarejestrować się:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę