Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Materiały dwuwymiarowe do zastosowań w ochronie środowiska i energetyce

Od 2018-07-01 do 2018-07-06, Göteborg (Hindås), SE
W dniach 1–6 lipca 2018 r. w Göteborgu (Hindås) w Szwecji zorganizowane zostanie szkolenie letnie w ramach projektu GRAPHENE FLAGSHIP, finansowanego przez UE.
Graphene Study to szkoła prowadzona w ramach inicjatywy Graphene Flagship, stworzona specjalnie dla początkujących naukowców w celu umożliwienia rozwoju wybitnych badaczy zajmujących się grafenem. Daje ona okazję do dokonania nowych odkryć, zdobycia zaawansowanej wiedzy specjalistycznej od wiodących ekspertów w tej dziedzinie, zaprezentowania wyników badań podczas sesji posterowej oraz skorzystania z licznych działań społecznych i możliwości tworzenia sieci kontaktów w celu rozwoju kariery zawodowej.

Edycja letnia Graphene Study 2018, zatytułowana „Materiały dwuwymiarowe do zastosowań w ochronie środowiska i energetyce”, poświęcona będzie szczegółowym aspektom działania takich materiałów poprzez badanie technik eksperymentalnych dotyczących zastosowań grafenu w energetyce i ochronie środowiska, w tym głównie w technologiach filtracji i magazynowania energii.

Swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnorodnych zagadnień, od nanofluidyki i wytwarzania energii do odsalania przy użyciu grafenu, podzielą się wybitni eksperci akademiccy i przemysłowi z całego świata, w tym Rohit Karnik z Massachusetts Institute of Technology, Aleksandra Radenovic z École Polytechnique Fédérale de Lausanne i David A. Pacheco Tanaka z Tecnalia.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę