Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Druga seria warsztatów HBP Curriculum Workshop. Przedsiębiorczość w neurobiologii – przekształcanie nauki w wynalazki i innowacje

Od 2018-07-04 do 2018-07-06, Kalkscheune Berlin, DE
W dniach 4–6 lipca 2018 r. w Berlinie w Niemczech zorganizowane zostaną warsztaty w ramach finansowanego ze środków UE projektu The Human Brain Project.
Warsztaty te, mające postać „hakathonu”, są praktycznym, intensywnym szkoleniem uzupełniającym teoretyczne aspekty kursu online na temat praw własności intelektualnej i praktycznego wykorzystywania wyników badań.

Studenci będą pracować w małych multidyscyplinarnych zespołach w celu opracowania wspólnych projektów badawczych obejmujących wiele dziedzin nauki o mózgu. Doświadczeni przedsiębiorcy, kadra zarządzająca na styku środowiska akademickiego i przemysłu oraz naukowcy ze środowiska akademickiego przedstawią zagadnienia, udzielą wsparcia i doradzą w zakresie translacyjnych aspektów oferowanych projektów, w tym tego, w jaki sposób przejść z laboratorium na rynek, jak zrozumieć problemy i odpowiednio zdefiniować potrzeby w wybranej dziedzinie, jak wybrać lub zidentyfikować grupę docelową, jak skorzystać z możliwości zdobycia ochrony patentowej oraz jak zbudować model biznesowy. Na koniec uczestnicy przedstawią swoje propozycje ekspertom ze świata nauki i przemysłu.

Warsztaty są wyjątkową okazją, by zanurzyć się w świecie biznesu oraz dowiedzieć się, jak włączyć nastawianie i koncepcje dotyczące innowacji i przedsiębiorczości do codziennej pracy badawczej i nie tylko.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Programy

Kraje

  • Niemcy
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę