Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Forum #InheritYourFuture 2018

Od 2018-11-21 do 2018-11-21, Wiedeń, AT
21 listopada 2018 roku w austriackim Wiedniu odbędzie się forum zorganizowane przez finansowany ze środków UE projekt INHERIT.
Na forum #InheritYourFuture 2018 zaprezentowane zostaną inspirujące przykłady, które przynoszą korzyści dla zdrowia, środowiska i równego dostępu do opieki zdrowotnej, co stanowi realizację potrójnego celu INHERIT. Jednodniowe wydarzenie będzie koncentrować się na zmianie sposobu, w jaki żyjemy, przemieszczamy się i konsumujemy w celu przeanalizowania działań, które sprawdzają się w praktyce , a także sposobów na przenoszenie i poszerzanie inicjatyw związanych z projektem.

Wystąpienia, prelekcje i sesje grupowe będą koncentrować się na zrównoważonej diecie, aktywnym transporcie, zielonych przestrzeniach w miastach i energooszczędnych budynkach mieszkalnych. Do udziału w wydarzeniu zaproszono obywateli i zainteresowane strony reprezentujące środowiska polityczne i naukowe, , a także media i biznes.

Wydarzenie zorganizowane jako preludium do konferencji odbywającej się w ramach prezydencji UE pt.: „People’s food – People’s health: Towards healthy and sustainable European Food Systems”, będzie również okazją do wymiany poglądów na szczeblu europejskim.

Więcej informacji:
strona wydarzenia

Źródło: Na podstawie ogłoszenia o wydarzeniu

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę