Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka umożliwia wyszukiwanie wszelkich treści indeksowanych w repozytorium i witrynie CORDIS.

Wyszukiwanie proste

Wpisz termin (słowo) w polu wyszukiwarki dostępnym na wszystkich stronach CORDIS, obok paska z zakładkami. Wyszukiwanie proste dostarcza wyniki z wszystkich głównych rodzajów treści, programów i tematów we wszystkich językach CORDIS.

Doświadczeni użytkownicy, którzy są zaznajomieni ze składnią wyszukiwania (patrz poniżej) mogą także wpisywać zapytania bezpośrednio w polu wyszukiwania prostego.

Wyszukiwanie zaawansowane

Korzysta z dodatkowych funkcjonalności, takich jak dokładne zdania lub wyłączenie niektórych słów z wybranych rodzajów treści, programów, tematów itp. bez konieczności znajomości dokładnej składni wyszukiwania.

Zawężanie wyników wyszukiwania

Skróć listę wyników zawężając je niezależnie od sposobu wejścia do wyszukiwarki.

Edytowanie zapytania

Kliknięcie „Edytuj zapytanie” spowoduje otwarcie okienka z zapytaniem u góry listy wyników wyszukiwania. Ta funkcja będzie przydatna zaawansowanym użytkownikom, którzy chcą zaznajomić się ze składnią wyszukiwania i korzystać z niej. Zapytanie jest wyświetlane w trybie edycji i może zostać zmienione przez użytkownika.

Pobieranie wyników wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania można pobrać za pomocą linków „Pobierz w formacie XML” lub „Pobierz w formacie CSV.” XML to format pozwalający ponownie wykorzystać treść w innych systemach, podczas gdy format CSV zawiera wartości oddzielone przecinkiem do wykorzystania w arkuszach kalkulacyjnych.

Pobrana zostanie wyłącznie lista wyświetlona na stronie. Przed pobraniem należy wybrać żądane wyniki na poszczególnych stronach (domyślnie 10 wyników, a liczba maksymalna to 100).

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę