Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Już dostępne książka i książka audio "Kobiety nauki"

Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych przy Komisji Europejskiej opublikowało książkę o "Kobietach nauki". Dostępna w Internecie w formie do czytania oraz audio publikacja opowiada fascynujące historie wybitnych kobiet naukowców takich jak Maria Curie-Skłodowska i Hildegarda V...
Już dostępne książka i książka audio "Kobiety nauki"
Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych przy Komisji Europejskiej opublikowało książkę o "Kobietach nauki". Dostępna w Internecie w formie do czytania oraz audio publikacja opowiada fascynujące historie wybitnych kobiet naukowców takich jak Maria Curie-Skłodowska i Hildegarda Von Bingen oraz ich osiągnięć.

"Przez większą część historii ludzkości kobiety były oficjalnie wykluczone ze świata nauki" - mówi Janez Potocnik, unijny Komisarz ds. Nauki i Badań. "Jednakże brak ich obecności w historycznych relacjach nie oznacza, że nauka była wyłącznie domeną mężczyzn. Wielu kobietom na przestrzeni wieków udało się pokonać marginalizację i wyróżnić się w wybranej przez siebie dziedzinie, wnosząc wkład do dorobku ludzkiej wiedzy."

"Tą książką chcielibyśmy uczcić europejskie kobiety-naukowców na przestrzeni wieków" - dodaje Komisarz Potocnik. "Książka zawiera frapujące historie na temat niektórych bohaterek nauki europejskiej - część z nich w formie piosenki - i poprzez ich opowieści wzbogaca i uzupełnia historię wiedzy naukowej, akcentując jej kobiecy wymiar."

Źródło: Komisja Europejska
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę