Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

ERC

MEDIA AND POLICY — Wynik w skrócie

Project ID: 210675
Źródło dofinansowania: FP7-IDEAS-ERC
Kraj: Szwecja

Medialne relacje dotyczące polityki

Naukowcy zbadali sposób, w jaki względy polityczne wywierają wpływ na polityki publiczne oraz rolę środków masowego przekazu w kształtowaniu rządowych polityk.
Medialne relacje dotyczące polityki
Polityczny wpływ medialnych relacji dotyczących polityki stanowi ważną kwestię, która od dawna pozostaje bez odpowiedzi. Jest tak dlatego, że aktywna prasa działa w zakresie informacji o korupcji i wyborcach.

Projekt MEDIA AND POLICY (The impact of mass media on public policy) był projektem finansowanym ze środków UE mającym na celu zbadanie tego zagadnienia na przykładzie medialnych relacji związanych z wyborami do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Skutki aktywnej działalności prasy zostały przeanalizowane pod względem informacji o wyborcach, działaniach polityków oraz funduszach federalnych przypadających na jednego mieszkańca.

Ponadto w ramach prowadzonych prac zbadano sposób, w jaki instytucje polityczne i wyniki ekonomiczne wpływają na skutki zdrowotne ekstremalnych stanów pogodowych. Przykładem może być tutaj wskaźnik umieralności wśród osób starszych i niemowląt. Szczegółowe, historyczne dane pogodowe zestawiono z danymi społeczno-ekonomicznymi.

To nowe podejście wykorzystano również w kolejnych badaniach. Jedno z takich badań dotyczyło pomiaru dyskryminacji w chińskich gazetach. Badanie to objęło zgromadzenie zbioru gazet oraz danych dotyczących ich treści.

Wyniki zaowocowały udaną identyfikacją wpływu środków masowego przekazu na informacje o wyborcach, frekwencję wśród wyborców, starania i wybór polityków oraz politykę rządową. Ponadto ustalono również wpływ środków masowego przekazu na wymiar wyroków karnych wydawanych przez sędziów w Stanach Zjednoczonych. Wyniki badań rozpowszechniono za pośrednictwem publikacji w czasopismach ekonomicznych oraz artykułach dotyczących badania.

Powiązane informacje

Słowa kluczowe

Polityka, polityki publiczne, środki masowego przekazu, aktywność prasy, MEDIA AND POLICY, informacje o wyborcach
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę