Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP7

TRAIN 2009 — Wynik w skrócie

Project ID: 246549
Źródło dofinansowania: FP7-PEOPLE
Kraj: Włochy

Szkolenia mające na celu wzmocnienie bazy onkologii translacyjnej we Włoszech

Program mobilności naukowców oferował stypendia młodym naukowcom we Włoszech w dziedzinie badań translacyjnych nowotworów. Celem tego programu jest nie tylko zwiększenie liczby doświadczonych naukowców z tego obszaru mieszkających we Włoszech, ale również wspieranie współpracy i wymiany doświadczeń w Europie i w krajach trzecich.
Szkolenia mające na celu wzmocnienie bazy onkologii translacyjnej we Włoszech
Alliance Against Cancer (ACC), związek działający we współpracy z Włoskim Narodowym Instytutem Zdrowia (ISS), mają za zadanie promowanie badań na najwyższym poziomie w dziedzinie szybko rozwijającej się dziedziny badań translacyjnych nowotworów.

Aby zatrzymać ''drenaż mózgów'', ACC i ISS opracowały pięcioletni program wymiany wiedzy badawczej, finansowany ze środków UE, w ramach projektu TRAIN 2009 (Training through research application Italian initiative 2009).

Stypendia były oferowane w różnych dziedzinach takich jak onkogenomika i genetyka oraz biobanki, a także zarządzanie i transfer technologii. Dzięki wielodyscyplinarnej strukturze TRAIN skróci czas pomiędzy dokonaniem odkrycia a jego zastosowaniem w praktyce.

Pierwsze zaproszenie do składania wniosku miało miejsce w maju 2011 i 11 młodych naukowców otrzymało 2-letnie stypendia. Program był również dostępny dla doświadczonych naukowców spoza Włoch, którzy wyrażali chęć podjęcia pracy naukowej we Włoszech przez okres dwóch lat.

Pomimo ponownego zdefiniowania strategii i wprowadzenia elastyczności w strukturze na wielu poziomach, inicjatywa TRAIN odniosła sukces dzięki oferowaniu utalentowanym młodym naukowcom szans na prowadzenie nowatorskich badań nad nowotworami. Opracowano stabilną platformę wiedzy, której celem jest poprawa umiejętności translacyjnych w onkologii.

Powiązane informacje

Słowa kluczowe

Szkolenie, medycyna translacyjna, Włochy, program mobilności, stypendia
Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę