Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

SAFETY-TECHNOPRO — Wynik w skrócie

Project ID: 027373
Źródło dofinansowania: FP6-IST
Kraj: Niemcy

Technologia umożliwia bezpieczeństwo na drogach

Technologia umożliwiła i spowodowała wzrost bezpieczeństwa na drogach europejskich. Wyzwanie polega na tym, by nakłonić kierowców do stosowania nowych technologii, toteż właśnie takie zadanie podjęto oraz postanowiono osiągnąć w ramach opracowania narzędzia szkolenia Safety-Technopro.
Technologia umożliwia bezpieczeństwo na drogach
Niestety, każdego roku na drogach tracą życie dziesiątki tysięcy Europejczyków. Technologia może odegrać istotną rolę w obniżeniu tej tragicznej statystyki. Jest to koncepcja przedstawiona w ramach inicjatywy eSafety, popieranej przez Komisję Europejską oraz grupy odpowiednich interesariuszy.

Celem finansowanego przez UE projektu Safety-Technopro jest przyśpieszenie zaadaptowania nowych technologii bezpieczeństwa drogowego. Badania wykazały, że właściciele pojazdów mają zaufanie do opinii sprzedawców samochodów, mechaników i inspektorów pojazdów. Mając to na uwadze, w ramach projektu Safety-Technopro postanowiono zaprezentować profesjonalistom z tej branży przemysłu elastyczne narzędzie do szkolenia.

Przy opracowaniu narzędzia wzięto pod uwagę uwagi i komentarze tych właśnie profesjonalistów. Ułatwił to prowadzony za pośrednictwem Internetu kwestionariusz, w którym zbierano opinie z terenu Europy, upewniając się, że brane są pod uwagę perspektywy związane ze zróżnicowaniami geograficznymi. Ustalono także najbardziej obiecujące, nowe technologie przeznaczone do poprawy bezpieczeństwa drogowego, koncentrując się na tych, które dopracowane są do tego stopnia, że można je rozpowszechniać.

W celu stworzenia systemu szkolenia, obejmującego indywidualne moduły dobrane specyficznie z myślą o dilerach samochodowych, mechanikach i innych profesjonalistów z przemysłu, powiązano ze sobą wymienione wyżej elementy. W celu zrozumienia sposobu optymalizacji skuteczności narzędzia, spodziewane jest przeprowadzenie szeregu prób z użytkownikami. Aktualizacja narzędzia będzie w przyszłości ułatwione, dzięki wprowadzeniu specjalnego modułu, który może być uaktualniany w zakresie najnowszych technologii bezpieczeństwa drogowego, w regularnych odstępach czasu.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę