Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Nowe narzędzie opracowań autorskich dla dostawców treści

Celem aplikacji edukacyjno-rozrywkowych jest uatrakcyjnienie procesu nauki. Od tej pory, dzięki nowemu narzędziu opracowań autorskich, tworzenie tego typu aplikacji stanie się dla dostawców treści o wiele prostsze.
Nowe narzędzie opracowań autorskich dla dostawców treści
W dzisiejszych czasach nauczyciele muszą konkurować nie tylko z telewizją, ale również z Internetem i urządzeniami przenośnymi domagającymi się uwagi ze strony młodszego pokolenia. Włączenie treści audiowizualnych do procesu uczenia się może pomóc w rozbudzeniu zainteresowania uczniów danym tematem. W ten sposób z większym prawdopodobieństwem zachowają pozyskane informacje i przekształcą je w wiedzę.

Jednak technologia jest jedynie sposobem na dostarczenie informacji. Sercem każdej aplikacji edukacyjno-rozrywkowej jest sama treść. Dostawcy treści nie są inżynierami w zakresie programowania, w związku z czym potrzebują prostego a jednocześnie potężnego narzędzia do tworzenia aplikacji.

Celem projektu, finansowanego ze środków UE, pod nazwą „U-Create – Narzędzia kreatywnych opracowań autorskich na rzecz aplikacji edukacyjno-rozrywkowych”, było opracowanie nowego prototypu, który umożliwiłby zrealizowanie tej idei. Zespół U-Create spotkał się z dostawcami treści, aby lepiej poznać ich potrzeby w zakresie narzędzi opracowań autorskich. Po określeniu wymagań można było przejść do tworzenia architektury systemu.

Priorytetem był przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwiałby włączenie elementów cyfrowej narracji, mieszanej rzeczywistości i innych. W oparciu o opinie niewielkiej społeczności użytkowników powstała prototypowa wersja zoptymalizowanego systemu.

Ogólny odbiór nowego narzędzia opracowań autorskich okazał się bardzo pozytywny. W oparciu o te rezultaty twórcy U-Create, w dużej mierze małe przedsiębiorstwa, postanowili wprowadzić produkt do użytku komercjalnego. Powstała również strona internetowa, która informuje, jak w prosty sposób dostawcy treści mogą tworzyć własne aplikacje edukacyjno-rozrywkowe.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę