Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

NANO DIALOGUE — Wynik w skrócie

Project ID: 13544
Źródło dofinansowania: FP6-NMP
Kraj: Włochy

Otwarte dyskusje o nanotechnologii

Otwieranie kanałów łączności oraz wymiana wiedzy umożliwiły lepszą dostępność nanotechnologii, poprawiając jej potencjany rozwój w przyszłości.
Otwarte dyskusje o nanotechnologii
Pomimo, iż badania w zakresie nanotechnologii i nanonauki obejmują szeroki zakres zastosowań, od biomedycyny do telekomunikacji, to nadal jest to obszar wiedzy, który pozostaje w znacznej mierze nieznany dla szerokiej publiczności. W finansowanym przez UE projekcie, o nazwie "Rozszerzenie dialogu na temat nanotechnologii i nanonauki wśród społeczeństwa na terenie Europy" (Nanodialog), przedsiębrano środki, by zmienić taką sytuację drogą poprawy wymiany informacji.

Nie było lepszego sposobu niż poprzez dialog, by dzielić się z Europejczykami najnowszymi osiągnięciami w zakresie nauki i technologii, a także nie można było znaleźć lepszych miejsc na taką wymianę wiedzy, niż muzea i ośrodki techniki. Osiem państw uczestniczyło w ramach modułowej wystawy, obejmującej wydarzenia, zorganizowane działania, kwestionariusze oraz ankiety przeprowadzane w każdym z krajów.

Punktem kulminacyjnym była końcowa konferencja w Brukseli, gdzie zaprezentowane zostały wyniki projektu przed Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim. W 11 krajach europejskich zorganizowano radę naukową, składającą się z 26 członków i obejmującą nanonaukowców, badaczy społecznych, filozofów oraz ekspertów z dziedziny łączności. Zarówno członkowie rady, jak i komisji nadzorującej uczestniczyli w warsztatach naukowych i osiągnęli wspólne porozumienie.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę