Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Od operacji modelowania do optymalizacji

Przedsiębiorstwa produkcyjne powinny być zdolne do optymalizowania swoich operacji w sposób pozwalający na wykorzystanie ograniczonych zasobów tak, by osiągnąć maksymalne korzyści ekonomiczne. Nowa technika pozwala obecnie na optymalizację przedsiębiorstw, zapewniając lepsze produkty i funkcjonowanie firmy.
Od operacji modelowania do optymalizacji
W projekcie pod nazwą "Modelowanie przedsiębiorstw i optymalizacja ich pracy" (Emposme) opracowano narzędzie (EMPO) do modelowania przedsiębiorstw i optymalizacji ich pracy. W tym, finansowanym przez UE, projekcie zamierzano zintegrować narzędzie EMPO w taki sposób, by osoby podejmujące decyzje mogły szybko określić sytuację ryzyka/zysku dla dowolnej wybranej sytuacji.

Zintegrowane narzędzie EMPO umożliwia szybsze i bardziej elastyczne konstrukcje na zamówienie (ETO) oraz produkcje na zamówienie (MTO) w przedsiębiorstwach. Dzięki stworzeniu modelu przedsiębiorstwa, który może być przetworzony stosownie do jego optymalizacji, możliwe jest generowanie prawie optymalnych rozwiązań, dostosowanych do planowanych docelowych rezultatów prowadzonych operacji.

Eksperci z doświadczeniem w zakresie operacji przedsiębiorstw mogą wykorzystać tę technikę do szybkiego modelowania, obejmującego wszystkie elementy swojego przedsiębiorstwa, takie jak zamówienia oraz zasoby, zarówno ludzkie, jak też dotyczące środków produkcji. Jest to realizowane za pośrednictwem interfejsu, który pozwala na zdefiniowanie wielu kryteriów docelowych funkcji lub zamierzeń planowanych w przedsiębiorstwie, oraz diagnozowanie i rozwiązywanie konfliktów dotyczących zasobów. W ten sposób personel kierowniczy może oceniać zaproponowane rozwiązania i zlecać ich realizację osobom zaangażowanym w działalność związaną z generowaniem wartości.

Zakres narzędzi opracowanych przez Emposme weryfikowany był u jednego z docelowych użytkowników przedsiębiorstwa, a automatycznie generowane optymalizatory przetestowane zostały w zakresie produkcji. Rezultaty projektu podkreśliły sposobności do dalszego opracowywania metody rozwiązywania solidnych optymalizacji, które sprawdzają się w zakresie wszelkich kombinacji istniejących problemów.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę