Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

COT-2 — Wynik w skrócie

Project ID: 30194
Źródło dofinansowania: FP6-SOCIETY
Kraj: Belgia

Upowszednienie nauki

Nauka często uważana jest za obszar bardzo odległy życiu codziennemu. Jednak Unia Europejska pragnie ukazać jej znaczenie w społeczeństwie oraz zachęcić do konkurencyjności w tym obszarze.
Upowszednienie nauki
Jaki wpływ ma nauka na życie codzienne? Odpowiedzi na to pytanie podjęto się w ramach finansowanego przez UE projektu "Kompozyty w trasie 2" (COT-2), aby przybliżyć społeczeństwo do wartości nauki. W projekcie wykorzystano zaawansowane materiały kompozytowe jako przykład potężnej technologii, której efektem są użyteczne i nowe innowacje. Pozwolił on interesująco odkryć złożony temat poprzez ośrodki naukowe w całej Europie.

Projekt zrzeszył kilku europejskich partnerów z obszarów nauki, przemysłu i projektowania. Pierwszą dużą wystawę w jego ramach zorganizowano w Brukseli w Belgii. Przyciągnęła ona około 500 gości oraz uwagę mediów, po czym wyruszyła w trasę po 6 innych krajach Europy. Łącznie wystawę objazdową odwiedziło około 50 tys. osób. Reprezentowała ona istotne działanie na rzecz przybliżania nauki społeczeństwu oraz budowania entuzjazmu wobec tego obszaru.

Znaczną promocję projektu osiągnięto poprzez ceremonie otwarcia wystawy w każdym kraju, a także poprzez publiczne imprezy. W promowaniu wystawy i podkreślaniu korzyści wynikających z nauki wykorzystano również telewizję.

Strona internetowa projektu, wypełniona wiadomościami i istotnymi raportami, pomogła także odwiedzającym bliżej poznać naukę oraz dostarczyć im aktualnych informacji na temat Międzynarodowego Konkursu Projektowania Kompozytowego. Strona internetowa oferowała także komunikaty prasowe, zdjęcia i odnośniki do partnerów, przyciągając imponującą liczbę odwiedzających.

Inicjatywa odniosła sukces, dlatego może być powielana w innych regionach Europy z wykorzystaniem innych zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Może to pozytywnie wpłynąć na postrzeganie nauki, a także pomóc w rozwoju bardziej ukierunkowanej na naukę gospodarki UE.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę