Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

ASDAM 04 — Wynik w skrócie

Project ID: 3366
Źródło dofinansowania: FP6-NMP

Postęp technologiczny w słowackim przemyśle

Słowacja ma długoletnią tradycję w zakresie inżynierii mechanicznej i elektrycznej, elektroniki i przemysłu ciężkiego. Fundusze europejskie zapewniły cenny wkład w rozwój i zastosowanie zaawansowanych technologii w sektorze urządzeń półprzewodnikowych i mikrosystemów.
Postęp technologiczny w słowackim przemyśle
Konferencja ASDAM stanowi główny element harmonogramu dla technologii półprzewodnikowej od 1996 roku, a piąta konferencja, ASDAM 04, nie była pod tym względem wyjątkiem. Konferencja, która odbyła się na Słowackim Uniwersytecie Technologicznym, zgromadziła ekspertów w dziedzinach materiałów i nanotechnologii, nanostruktur i nanourządzeń, modelowania i charakteryzacji oraz mikro(nano)systemów elektromechanicznych.

Głównym celem finansowanej przez UE konferencji ASDAM 04 było zwiększenie potencjału badań i rozwoju technologicznego (BRT) w tych strategicznych dziedzinach badawczych. ASDAM jako konferencja uznawana jest za jedno z podstawowych spotkań ekspertów w dziedzinie elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej. Następnym posunięciem było wywarcie wpływu na arenie nanotechnologii mikrosystemów w całej UE.

Tematem głównym były nanostruktury i urządzenia. Zorganizowano wykłady na temat nowych materiałów półprzewodnikowych, w tym węglika krzemu (SiC), azotanu galu (GaN) i azotku glinowo-galowego (AlGaN). Dwie sesje plakatowe ilustrowały przyszłość badań w dziedzinie nanotechnologii.

Rozpowszechnienie wyników konferencji ASDAM zostało zrealizowane w drodze procedur i opublikowanych artykułów. Uczestnicy konferencji będą kontynuować badania w laboratorium, a "śmietanka” technologii nanourządzeń zostanie dostarczana z pierwszej ręki przez wykładowców na uczelni goszczącej ASDAM w Bratysławie.

Konferencja ASDAM 04 zapewniła przydatny zastrzyk najnowszych informacji w sektorze elektroniki i nanotechnologii na Słowacji. Wskazywanie przyszłych trendów w przemyśle może pomóc skierować badania na konkurencyjny poziom rynku światowym.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę