Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Pobudzanie do stosowania biotechnologii w kontekście bezpieczeństwa żywności

Biotechnologia związana z poprawą jakości i bezpieczeństwa żywności rozwija się w szybkim tempie. Badacze finansowani ze środków UE powołali ważne fora kontaktów ułatwiające współpracę między środowiskiem badawczym a przemysłowym, chcąc poprawić komercjalizację ważnych wyników.
Pobudzanie do stosowania biotechnologii w kontekście bezpieczeństwa żywności
Decydujący element łączący badaczy i firmy biotechnologiczne zajmujące się jakością i bezpieczeństwem żywności nie został jeszcze ugruntowany, dlatego też szybki transfer wiedzy z laboratoriów na rynek jest utrudniony.

Europejscy badacze stworzyli projekt Bioproducts 4 FOOD, by usprawnić komercyjne zastosowanie europejskich postępów w zakresie biotechnologii roślin i drobnoustrojów.

W tym celu zespół Bioproducts 4 FOOD zorganizował doroczne konferencje (Rothamsted International Biomarket), które stały się ważnym wydarzeniem dla naukowców, firm, finansistów i dostawców usług w dziedzinie biotechnologii żywności. Trzydniowe wydarzenia obejmowały prezentacje plakatów i dyskusje, a także umożliwiały nawiązanie bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi partnerami.

Dodatkowo, strona internetowa projektu Bioproducts 4 FOOD, z bazą danych zawierającą ponad 350 organizacji z 50 krajów, zapewniała dostęp do całorocznych forów kontaktów dla osób zainteresowanych przełożeniem wyników badań na produkty i procesy zbywalne.

W ramach projektu Bioproducts 4 FOOD rozpowszechniono wyniki europejskich badań w zakresie biotechnologii żywności pośród przedsiębiorców z państw członkowskich, krajów kandydujących, rozwijających się i innych.

Szeroki udział w forach projektu może potencjalnie w znacznym stopniu usprawnić zastosowanie biotechnologii na rzecz poprawy jakości i bezpieczeństwa żywności, pozwalając jednocześnie uzyskać ważne korzyści dla światowej gospodarki i społeczeństwa.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę