Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

FP6

VERHI CHILDREN — Wynik w skrócie

Project ID: 6529
Źródło dofinansowania: FP6-POLICIES
Kraj: Francja

Wpływ zanieczyszczenia na dzieci

Polityki mające na celu zwalczanie zanieczyszczenia zazwyczaj uwzględniają wartości i dane pozyskane w ramach badań na dorosłych. Sytuacja ta ulegnie zmianie za sprawą nowych wytycznych i metodologii, które uwzględniają także dzieci.
Wpływ zanieczyszczenia na dzieci
Zanieczyszczenie środowiska ma bezpośredni wpływ na zdrowie dorosłych i dzieci, jednak większość badań w tym zakresie wykorzystuje zazwyczaj model dorosłych do kontroli zanieczyszczenia i konstruowania polityki zdrowotnej. W ramach finansowanego ze środków UE projektu VERHI Children przyjęto inne podejście. Jego założeniem jest identyfikacja wpływu zanieczyszczenia poprzez badanie różnic w odniesieniu do kategorii wieku, utajenia i ryzyka przy znacznie większej koncentracji na młodszym pokoleniu.

W rzeczywistości eksperci są bardzo zaniepokojeni faktem, że informacje wykorzystywane w tworzeniu polityk w przeszłości nie były dokładne wskutek skupiania uwagi na dorosłych. Poskutkowało to stworzeniem niewłaściwych strategii, które nie działają na korzyść dzieci, wzbudzając potrzebę modyfikacji sposobu i podstaw tworzenia polityki dotyczących zanieczyszczenia.

Projekt zapewnił nowe wsparcie metodologiczne oceny środowiskowego wpływu na zdrowie w odniesieniu do dzieci oraz pomógł w tworzeniu polityk, norm regulacyjnych i ocen ryzyka. Projekt VERHI Children zapewnił również wsparcie decydentom w zakresie bezpośredniego porównania polityk wobec obu grup na podstawie wartości statystycznego życia (VSL).

Oprócz badań wartości wspierających pomiar wpływu zanieczyszczeń, w ramach projektu przeprowadzono kompleksowy przegląd odpowiednich metodologii i opracowanych badań, które będą pełniły funkcję wspomagającą w tym obszarze. Poprzez udostępnienie wytycznych w zakresie polityki ukierunkowanej na walkę z zanieczyszczeniem środowiska, uwzględniających często kruche zdrowie dzieci, projekt wzmocni dobrobyt tego dramatycznie przeoczonego segmentu społeczeństwa.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę