Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Chilijskie środowisko naukowe nawiązuje kontakt z Europą

Platforma internetowa zawierająca bazę danych biznesowych i wyszczególnione możliwości w zakresie współpracy w dziedzinie nauki i technologii umocni relacje panujące na tym polu między Chile a UE.
Chilijskie środowisko naukowe nawiązuje kontakt z Europą
Chile to jedno z najlepiej prosperujących państw Ameryki Południowej, a także gospodarka rosnąca w siłę, która może poszczycić się doskonałymi wynikami w dziedzinie nauki i technologii, przy wsparciu prężnie działającego przemysłu, imponującej bioróżnorodności i wyjątkowych warunków geograficznych. Celem projektu finansowanego przez UE "Chilijsko-europejska platforma na rzecz poprawy współpracy w dziedzinie nauki i technologii" (CHIEP) było umocnienie współpracy między obydwoma regionami w tej dziedzinie. Projekt skupił się na stworzeniu platformy internetowej, która umocniłaby współpracę z korzyścią zarówno dla UE, jak i Chile.

Postanowiono stworzyć nowoczesny internetowy portal informacyjny, który promowałby tematyczne publikacje i konferencje w Chile. Portal zawiera szczegółowe informacje na temat chilijskich i europejskich projektów, listę możliwości oraz instytucji pracujących nad wspólnymi inicjatywami w obszarach nauki i technologii. Ponadto zorganizowano warsztaty dotyczące tych kluczowych tematów oraz perspektywy wyjazdów zagranicznych dla naukowców chilijskich i europejskich.

Ponadto, drugim celem projektu było zwiększenie udziału chilijskich zainteresowanych stron, tj. członków lub instytucje związane ze społecznością naukową i technologiczną kraju, w europejskiej przestrzeni badawczej (EPB). Inicjatywa ta skupiła się na usprawnieniu mobilności naukowców między tymi dwoma regionami świata.

Podjęto także starania na rzecz umocnienia współpracy z innymi państwami latynoamerykańskimi, a zwłaszcza Argentyną, Brazylią i Meksykiem, z których wszystkie podpisały z UE umowy o współpracy w dziedzinie nauki i technologii. Wszystkie te działania przyczyniły się do umocnienia relacji między Chile a UE, angażując także trzech innych partnerów latynoamerykańskich, a jednocześnie umacniając współpracę w dziedzinie nauki i technologii wśród wszystkich zaangażowanych stron.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę