Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Szwecja i Egipt łączą siły na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych

Naukowcy z Egiptu i Szwecji nawiązali współpracę dotyczącą szkolenia egipskiego przemysłu, badaczy i urzędników państwowych w zakresie zrównoważonych procesów produkcji związanych z wykorzystaniem wody.
Szwecja i Egipt łączą siły na rzecz zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych
Wydajne użytkowanie wody przez fabryki ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Staje się ono ważną kwestią w wielu krajach, a szczególnie istotne jest w regionach, gdzie problemem jest niedostatek wody.

Egipt stara się modernizować swoje zakłady i wdrażać bardziej zrównoważone praktyki. Potrzebuje zatem szkolenia teoretycznego i praktycznego dotyczącego zaawansowanego uzdatniania wody.

Projekt Steelwater ("Effective use of water in coal and steel industry") został pomyślany jako współpraca między egipskim i szwedzkim instytutem badawczym mająca na celu przeanalizowanie możliwości wdrożenia określonych szwedzkich rozwiązań w zakładach egipskich.

Wśród rozpatrywanych technik znalazło się odzyskiwanie kwasów, kąpiele alkaliczne i neutralizacja emulsji olejowych. Działania prowadzone w ramach projektu Steelwater powinny doprowadzić do zwiększenia potencjału w zakresie transferu technologii między egipskimi naukowcami, instytucjami państwowymi i przemysłem.

Dzięki zademonstrowaniu pełnowymiarowych rozwiązań pozwalających zminimalizować zużycie wody i zmaksymalizować wydajność oczyszczania ścieków, projekt Steelwater powinien wnieść znaczący wkład w proces przechodzenia Egiptu na produkcję zrównoważoną.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę