Wspólnotowy Serwis Informacyjny Badan i Rozwoju - CORDIS

Zainteresowanie odbiorców masowych badaniami nanotechnologicznymi

Badacze we współpracy z producentami filmów tworzą cykl materiałów wideo pokazujących opinii publicznej najważniejsze prace w dziedzinie nanonauki i nanotechnologii.
Zainteresowanie odbiorców masowych badaniami nanotechnologicznymi
Od czułych na dotyk protez kończyn po szyby samochodowe z wbudowanymi ekranami elektronicznymi, produkty nanotechnologii mogą zrewolucjonizować nasze życie. Publiczna świadomość tych przełomowych osiągnięć pozostaje jednak niewielka.

Celem finansowanego przez UE projektu badawczego NANO-TV było zwiększenie świadomości prac naukowców europejskich w dziedzinie nanotechnologii poprzez opracowanie cyklu gotowych do emisji materiałów wideo. Badacze z jednego z czołowych instytutów nanotechnologii we współpracy z producentami filmów stworzyli 14 filmowych materiałów informacyjnych na temat różnych osiągnięć nanotechnologicznych. Stacje telewizyjne mogą bezpośrednio i bez opłat emitować te materiały w całości lub wykorzystać ich fragmenty we własnych programach. Projekt NANO-TV opracował również materiały towarzyszące, w tym informacje prasowe i artykuły, udostępniając je wszystkie na platformie internetowej.

Oczekuje się, że każdy z materiałów informacyjnych opracowanych podczas dwuletniego projektu zostanie wyemitowany przez co najmniej 10 krajowych stacji telewizyjnych, docierając łącznie do kilkudziesięciu milionów widzów.

Powiązane informacje

Śledź nas na: RSS Facebook Twitter YouTube Zarządzany przez Urząd Publikacji UE W górę