CORDIS
Wyniki badań wspieranych przez UE

CORDIS

Polski PL

Wydarzenia

Polski PL

Druga seria warsztatów HBP Curriculum Workshop. Przedsiębiorczość w neurobiologii – przekształcanie nauki w wynalazki i innowacje

W dniach 4–6 lipca 2018 r. w Berlinie w Niemczech zorganizowane zostaną warsztaty w ramach finansowanego ze środków UE projektu The Human Brain Project.

4 Lipca 2018 - 6 Lipca 2018, Niemcy

Warsztaty te, mające postać „hakathonu”, są praktycznym, intensywnym szkoleniem uzupełniającym teoretyczne aspekty kursu online na temat praw własności intelektualnej i praktycznego wykorzystywania wyników badań.

Studenci będą pracować w małych multidyscyplinarnych zespołach w celu opracowania wspólnych projektów badawczych obejmujących wiele dziedzin nauki o mózgu. Doświadczeni przedsiębiorcy, kadra zarządzająca na styku środowiska akademickiego i przemysłu oraz naukowcy ze środowiska akademickiego przedstawią zagadnienia, udzielą wsparcia i doradzą w zakresie translacyjnych aspektów oferowanych projektów, w tym tego, w jaki sposób przejść z laboratorium na rynek, jak zrozumieć problemy i odpowiednio zdefiniować potrzeby w wybranej dziedzinie, jak wybrać lub zidentyfikować grupę docelową, jak skorzystać z możliwości zdobycia ochrony patentowej oraz jak zbudować model biznesowy. Na koniec uczestnicy przedstawią swoje propozycje ekspertom ze świata nauki i przemysłu.

Warsztaty są wyjątkową okazją, by zanurzyć się w świecie biznesu oraz dowiedzieć się, jak włączyć nastawianie i koncepcje dotyczące innowacji i przedsiębiorczości do codziennej pracy badawczej i nie tylko.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia