Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

Zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

W dniu 18 lutego 2020 r. w Sztokholmie (Szwecja) odbędą się warsztaty organizowane przez twórców współfinansowanego ze środków UE projektu CIVITAS ECCENTRIC.

Transport i mobilność
18 Lutego 2020 - 18 Lutego 2020
Sztokholm, Szwecja

Warsztaty poprzedzają Trzecią Światową Konferencję Ministerialną na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 19-20 lutego, która adresowana jest do decydentów i ekspertów. Jej tematem przewodnim będą proste i niedrogie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sztokholm współpracuje z partnerami projektu w Madrycie (Hiszpania), Monachium (Niemcy), Ruse (Bułgaria) i Turku (Finlandia), aby pokazać działania wspierające bezpieczny ruch pieszych i rowerzystów oraz inne rozwiązania w zakresie zrównoważonej mobilności.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie kroki podejmowane są w tych miastach, a także w samym Sztokholmie, z uwzględnieniem wyzwań, możliwości i wniosków. Wydarzenie ma na celu wymianę wiedzy na temat sposobów wdrażania podobnych inicjatyw oraz porad dotyczących uszeregowania pod względem ważności działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia