Warsztaty nt. poszerzonej rzeczywistości i wirtualnej interaktywności, Barcelona, Hiszpania
Termin poszerzona rzeczywistość odnosi się do bezpośredniego lub pośredniego obrazu na żywo otaczającego świata, którego elementy są uzupełnione, czy też poszerzone, o obrazy generowane komputerowo. Poszerzona rzeczywistość i wirtualne światy same w sobie stanowią tematy posiadające długą historię.
Warsztaty MOBEA 2010 poświęcone będą tematowi konwergencji pomiędzy poszerzoną rzeczywistością, wirtualną interaktywnością oraz Internetem. Jak te nowe paradygmaty interakcji mogą zostać zintegrowane z platformą sieciową i - co ważniejsze - stać się równie otwarte i włączające wszystkich jak Internet?
Ponadto obecnie istnieją rozłączne technologie poszerzonej rzeczywistości i brak standardów w tej dziedzinie. Może to prowadzić do konsternacji wśród konsumentów i impasu w tym sektorze. Celem spotkania jest stworzenie jednego forum dla naukowców i ekspertów zajmujących technologią do omówienia najnowszych osiągnięć w ramach czterech, szeroko nakreślonych tematów:
- Internet i poszerzona rzeczywistość;
- interfejsy użytkownika;
- mobilna rzeczywistość poszerzona;
- ewaluacja poszerzonej rzeczywistości.Więcej informacji:
http://www2.research.att.com/~rjana/mobea2010.htm(odnośnik otworzy się w nowym oknie)