Festiwal nauki 2Ways i Uczniowski Parlament Naukowy, Bruksela, Belgia
Na festiwalu nauki przedstawionych zostanie 17 działań podjętych w trakcie realizacji projektu 2Ways (Dwa kanały informowania o europejskich badaniach naukowych w dziedzinie nauk przyrodniczych, poprzez festiwale nauki i centra/muzea naukowe - badanie wpływu Uczniowskich Parlamentów Naukowych) finansowanego z budżetu Siódmego Programu Ramowego. Przedstawiciele ponad 60 uczelni wyższych, centrów badawczych oraz organizatorzy wydarzeń naukowych, którzy uczestniczyli w projektach będą mówić o wynikach swoich prac.
Uczniowski Parlament Naukowy to spotkanie interesariuszy, w którym udział wezmą przedstawiciele 29 lokalnych Uczniowskich Parlamentów Naukowych z całej Europy. Sesje plenarne będzie można oglądać na żywo w Internecie. Określona liczba odwiedzających będzie mogła także osobiście wziąć udział w spotkaniach.
Intencją projektu 2Ways jest rozwijanie, pokazywanie i ocenianie interaktywnych i dialogowych form przedstawiania na bieżąco europejskich badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych. Wśród podejmowanych działań wymienić można festiwale nauki, parlamenty poświęcone sprawom nauk przyrodniczych oraz szeroko zakrojone badania skuteczności.Więcej informacji: http://www.twoways.eu/Web/Home/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)