Kontrola pęknięć w statkach kosmicznych, wyrzutniach, ładunku użytecznym oraz eksperymentach, Noordwijk, Holandia
Mechaniczne awarie w transporcie powietrzno-kosmicznym mogą doprowadzić do utraty życia, poważnych obrażeń lub dużych uszkodzeń sprzętu i należy im zapobiegać. Celem kontroli pęknięć jest minimalizowanie tego typu katastrofalnych w skutkach i poważnych zagrożeń. Stanowi ona niezbędny element strukturalnej weryfikacji statków kosmicznych, ich modułów, ładunku użytecznego oraz naziemnego sprzętu wspomagającego.
W ramach kontroli ryzyka bada się tolerancję na uszkodzenia, tak aby ewentualne niewykryte pęknięcia lub inne wady pojawiające się w strukturze nie prowadziły do awarii ważnych części składowych. To z kolei ma istotny wpływ na sposób projektowania i testowania elementów strukturalnych.
Wydarzenie będzie okazją do dyskusji i wymiany między inżynierami oraz innymi osobami zainteresowanymi problematyką kontrolowania pęknięć w statkach kosmicznych, wyrzutniach, ładunku użytecznym i eksperymentach. Stworzy również możliwość wymiany informacji o praktykach, doświadczeniach i nowych osiągnięciach ważnych z punktu widzenia różnych aspektów kontroli pęknięć.Więcej informacji: http://www.congrex.nl/10M68/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)