Trzecia konferencja międzynarodowa na temat teorii wyszukiwania informacji, Bertinoro, Włochy
Wyszukiwanie informacji (ang. information retrieval, IR) to nauka zajmująca się wyszukiwaniem dokumentów i informacji lub metadanych, które mogą się w nich zawierać. Nauka ta wywodzi się z bibliotekoznawstwa, lecz obecnie wykracza poza obszary matematyki i lingwistyki, obejmując coraz ambitniejsze sfery, takie jak fizyka, filozofia, socjologia i biologia.
Najbardziej widoczną dziedziną zastosowania owej wiedzy są wyszukiwarki internetowe. Ten rodzaj technologii jest również szeroko stosowany przez instytucje i podmioty publiczne w celu zapewnienia konsumentom dostępu do znacznych ilości informacji.
W ramach tego wydarzenia zostaną zaprezentowane, omówione, przeanalizowane i zintegrowane nowe wyniki teoretyczne w zakresie wyszukiwania informacji. Konferencja stanie się również okazją do podkreślenia nowego teoretycznego, eksperymentalnego i praktycznego podejścia zawdzięczanego matematyce, fizyce, lingwistyce, biologii, filozofii i innym dziedzinom.Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.ictir11.org/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)