Skip to main content
Przejdź do strony domowej Komisji Europejskiej (odnośnik otworzy się w nowym oknie)
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Piąte międzynarodowe warsztaty nt. internetowych API i usługowych mashupów, Lugano, Szwajcaria

Dnia 14 września 2011 r. w Lugano, Szwajcaria, odbędą się piąte międzynarodowe warsztaty nt. internetowych API i usługowych mashupów.

Informatyka usługowa i Web 2.0 łączą się w programowalny i "układalny" Internet. Część tej programowalności wynika z mnogości internetowych A...

14 Września 2011 - 14 Września 2011
Szwajcaria
Dnia 14 września 2011 r. w Lugano, Szwajcaria, odbędą się piąte międzynarodowe warsztaty nt. internetowych API i usługowych mashupów.

Informatyka usługowa i Web 2.0 łączą się w programowalny i "układalny" Internet. Część tej programowalności wynika z mnogości internetowych API (interfejsów programowania aplikacji), które umożliwiają łączenie wielu serwisów w nowe aplikacje nazywane mashupami. Mashupy dostarczają nowe dane i usługi o łącznej wartości wyższej niż oryginalne komponenty. Chociaż mashupy przyjęły się i tysiące z nich jest obecnie dostępnych do różnych celów, to pozostają rozmaite problemy i możliwości.

Wydarzenie ma zgromadzić interesariuszy ze środowiska akademickiego i przemysłowego. Zaplanowano następujące tematy dyskusji:
- języki, struktury i platformy projektowania, implementacji, testowania i utrzymywania mashupów usługowych, w tym dynamiczne języki i struktury;
- nowe podejścia do budowania mashupów;
- nowatorskie zastosowania mashupów, np. mashupy mobilne, lokalizacyjne czy oparte na wiki;
- szczególne zastosowanie mashupów usługowych i przykłady technologii pod względem projektu, architektury, implementacji, używalności i doświadczenia użytkowników;
- mashupy w ramach platform oprogramowania społecznościowego;
- mashupy w przedsiębiorstwach;
- dualizm serwisu i mashupy: wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo i aspekty niefunkcjonalne;
- analiza i doświadczenie z mashupami usługowymi (tworzenie, wdrażanie i użytkowanie) z perspektywy społecznej i ekonomicznej.Więcej informacji: http://mashups2011.aifb.kit.edu/index.php(odnośnik otworzy się w nowym oknie)
Moja broszura 0 0